داشتن یک حیوان خانگی، در زندگی آپارتمانی این روز ها می‌تواند حس خوبی را به شما انتقال دهد. حیوانات بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند در زمینه تبدیل شدن به یک حیوان خانگی کاندید شوند.جوجه اردک یکی از این حیوانات می‌باشد. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه برای شما در رابطه با خرید جوجه اردک و نگهداری از آن صحبت کنیم و به شما بگوییم که در فضای خانه خودتان چگونه می‌توانید یک حیوان خانگی بامزه مانند یک جوجه اردک را داشته باشید و چگونه می‌توانید از آن نگهداری کنید تا بتواند رشد کند و با رشد کردن، حس خوبی را به شما انتقال دهد.

توجه نمایید که جوجه اردک‌ ها یکی از بامزه‌ترین و دوست ‌داشتنی‌ ترین حیوانات خانگی می‌باشند که می‌توانند هر فرد را به سمت خودشان جذب کنند.

همچنین یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود افراد به سمت نگهداری از اردک رو بیاورند حس صمیمیت این پرندگان می‌باشد. جوجه اردک‌ ها سریع با شما اخت می‌گیرند و با شما دوست می‌شوند و حس وابستگی در شما ایجاد می‌کنند‌ جوجه اردک‌ ها جزء حیواناتی می‌باشند که هر کجای خانه که بروید، دنبال شما راه می‌افتند و لحظه‌ای از شما دور نمی‌شوند. همین موضوع باعث شده‌است که این حیوان به یک حیوان خانگی پرطرف‌دار در میان کودکان، نوجوانان، و حتی بزرگسالان تبدیل شود.

توجه نمایید که جوجه اردک ‌ها نیز درست مانند هر موجود دیگری نیاز به نگهداری و مراقبت دارند پس شما باید از غذای اردک که متناسب با آناتومی بدن آن ‌ها می‌باشد استفاده کنید تا بتوانید از داشتن حیوانات خانگی سالم لذت ببرید. اگر شما نیز کنجکاو هستید بیشتر در رابطه با نگهداری از اردک بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

نکاتی در رابطه با نگهداری از اردک

نکاتی در رابطه با نگهداری از اردک

مادر ادامه این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با روش ‌های نگهداری از اردک صحبت کنیم تا شما را بیشتر با این روش‌ ها آشنا کنیم. اگر شما می‌خواهید که از یک جوجه اردک به‌ عنوان حیوان خانگی خودتان استفاده کنید بهتر است که روش ‌های نگهداری از آن‌ ها را بدانید تا بتوانید آن ‌ها را راحت‌تر بزرگ کنید.

استفاده از حوضچه آب 

یکی از مواردی که شما حتما باید هنگام نگهداری از اردک و خرید آن دقت داشته باشید داشتن یک حوضچه آب می‌باشد. همان ‌طور که همه شما می‌دانید اردک‌ ها عاشق آب می‌باشند و روزانه چند ساعت باید در یک حوضچه آب به بازی و شنا کردن بپردازند. توجه نمایید که جوجه ‌های اردک که هنوز برای شنا کردن حرفه‌ای نیستند، نیاز به مراقبت دارند.

پس هنگامی ‌که شما آن ‌ها را در حوضچه آب انداخته‌اید باید مراقب باشید که خطری جان آن‌ ها را تهدید نکند. بعد از گذشت مدت‌زمانی آن ‌ها یاد خواهند گرفت که چگونه در حوضچه آب شنا کنند و خطر از آن ‌ها دور خواهند شد. در این زمان شما می‌توانید آن‌ ها را در حوضچه آب رها کنید و به کار های روزمره خودتان بپردازید و بعد از گذشت یک الی دو ساعت آن‌ ها را به محل زندگی خود برگردانید. توجه نمایید که استفاده از حوضچه آب در زمینه نگهداری از اردک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و اردک ‌ها برای رشد و نمو خودشان به شنا کردن در آب نیاز دارند پس سعی کنید که این‌موضوع را جدی بگیرید و حتما از یک کوچک حوضچه مناسب برای نگهداری از آن‌ها دقت نمایید.

استفاده از حوضچه آب

توجه به دمای محیط برای نگهداری از جوجه اردک 

یکی دیگر از مواردی که شما باید هنگام نگهداری از اردک آن دقت داشته باشید توجه به دمای محیط می‌باشد. توجه نمایید که اگر جوجه اردک شما یک‌ روزه می‌باشد، شما باید سعی کنید که یک دمای مناسب برای زندگی او تهیه کنید. توجه نمایید که جوجه اردک هایی که تازه از تخم در آمده‌اند باید در دمای حدود سی و دو درجه نگهداری شوند. بعد از گذشت یک هفته که جوجه‌ های شما بال ‌و پر گرفتند و توانستند که روی پاهای خودشان به‌ راحتی بایستند بهتر است که محل زندگی آن‌ ها را مطابق با دمای محیط تنظیم کنید و در دمایی حدود بیست و سه درجه از آن‌ ها نگهداری کنید.توجه نمایید که گرم‌تر شدن و یا سردتر شدن این دما برای اردک ‌ها خطرناک می‌باشد پس سعی کنید که حتما روی دمای محل زندگی آن ‌ها دقت داشته باشید.

اگر شما جوجه اردک ‌ها را خودتان از تخم درآورده‌اید سعی کنید که تا بیست و چهار الی شش ساعت هیچ ماده غذایی به آن ‌ها ندهید. توجه کنید که منظورم از ماده غذایی غذا و آب می‌باشد پس سعی کنید که در این زمان هیچ‌ چیزی به جوجه اردک ‌ها ندهید زیرا این‌موضوع برای سلامتی آن‌ها خطرناک می‌باشد. توجه نمایید هنگامی‌ که جوجه‌ ها تازه از تخم درآمده‌اند هنوز مقداری از ماده مغذی داخل تخم را دارا می‌باشند پس شما باید اجازه دهید تا مواد مغذی به‌خوبی جذب بدن جوجه اردک ها شوند و بعد شروع به غذا دادن به آن ‌ها بکنید.

توجه به رژیم غذایی اردک

یکی دیگر از مواردی که شما باید هنگام نگهداری از اردک با دقت داشته باشید توجه به رژیم غذایی اردک ‌ها می‌باشد. توجه نمایید که مواد غذایی و دارویی باید با توجه به دستور پزشک به اردک داده شوند و شما نباید به ‌هیچ ‌عنوان سر خود به آن‌ ها هیچ ‌گونه دارو و یا غذای مخصوصی را بدهید. توجه نمایید غذای اردک به ‌راحتی در  فروشگاه ‌دیجی جوجه  یافت می‌شود و شما می‌توانید به ‌راحتی غذای اردک دان سوپر پریمیوم را در این فروشگاه‌ پیدا کنید.

همچنین توجه نمایید که جوجه اردک ‌ها می‌توانند پس‌مانده غذای شما را نیز بخورند. پس شما میتوانید برای بهتر کردن رشد آن‌ ها از سبزی‌ ها، میوه‌ ها، و انواع مختلف صیفی‌جات استفاده کنید تا بتوانید در زمینه نگهداری از اردک تمام دین خود را به آن ‌ها ادا کنید. توجه نمایید که دادن مواد غذایی تازه مانند سبزیجات و میوه ‌ها تاثیر بسیار زیادی روی سلامتی و رشد متناسب  اردک‌ ها دارد پس سعی کنید که این موارد را جدی بگیرید.

توجه به رژیم غذایی اردک

محل زندگی اردک

توجه نمایید که محل زندگی و نگهداری از اردک باید کاملاً تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. برای این که شما بتوانید جوجه اردک‌ های سالم و سرحالی را بزرگ کنید باید سعی کنید که آن‌ ها را در یک محیط تمیز و عاری از هرگونه آلودگی نگه دارید. همچنین شما باید به میزان اکسیژن‌رسانی به اردک ‌ها نیز دقت داشته باشید تا خدای‌ناکرده جوجه‌ های شما در محل زندگی‌شان دچار خفگی نشوند. اگر جوجه‌ ها را در کارتن نگهداری می‌کنید روی بدنه کارتون چند سوراخ ایجاد کنید تا هوای مورد نیاز به آن‌ ها برسد.

خرید جوجه اردک محلی

4.3/5 - (85 امتیاز)